Naujienos Projektai «Žurnalas PAR-PARMenininkaiMeno Kūrėjų SąjungaKĘSTUTIS ŠAPOKA - "ŠIAIS METAIS KALĖDŲ GALI IR NEBŪTI" / 2008 METAI          Paslaptingo dingimo priežastys atskleistos

          Antradienį apygardos teismas paskelbė nuosprendį savo tiesioginę pavaldinę, Snieguolę, kirviu negyvai užkapojusiam Laplandijos piliečiui – Kalėdų Seniui (kitaip Seneliui Šalčiui). Už grotų, specialioje šaldymo kameroje, Snieguolės žudikas praleis 12 metų. Prokuroras šį nuosprendį vadina per švelniu ir žada reikalauti griežtesnės bausmės. Prieš savaitę kanalizacijos šulinyje rastas žiauriai nužudytos Kalėdų gražuolės kūnas, suknežinta galva ir ištraukytomis žarnomis, taip pat brutaliu, dirbtiniu būdu iš vaginos suformuota beprotiška šypsena. Suimtas, kraupiu nusikaltimu įtariamas, jos viršininkas, Kalėdų Senis.
          Kalėdiniu kontingentu garsėjančiame Klaipėdos mikrorajone kartu su viršininku apsistojusios Snieguolės buvo pasigesta šių metų spalio 26 dieną, dar tebevykstant rinkimų į Seimą antrajam turui. Snieguolės viršininkas, raudonanosis ir raudonskruotis, žilabarzdis, šelmis Kalėdų Senis policijai ir sunerimusiems, iš Laplandijos skambinantiems Snieguolės artimiesiems, neūžaugoms elfams, teigė, kad Snieguolė išvyko pagyventi į sostinę, kur neva susirado draugą. Buvo paskelbta oficiali dingusios Kalėdų gražuolės paieška, tačiau jai neatsirandant, tiek nerimaujančius ledinės gražuolės giminaičius neūžaugas, tiek jos ieškančius policijos pareigūnus ėmė kankinti bloga nuojauta.


          Išprovokavo Kalėdų gražuolės elgesys

          Į akis krito pakitęs dingusios viršininko Kalėdų Senio elgesys. Vos tik Snieguolė dingo, šelmis senis laikinuose, iki Kalėdų nuomojamuose namuose, apsigyveno kartu su dvejais metais vyresniu elniu iš savo rogių kinkinio. Anot kaimynų, šis gyvūnas jautėsi visateisiu šeimininku – dergė bute kur papuola, riaumodavo naktimis, triukšmavo. Kraupi tiesa paaiškėjo maždaug po dviejų savaičių – eilinį kartą policijos pareigūnų pakviestas duoti parodymų apie Snieguolės dingimo aplinkybes, Kalėdų Senis neišlaikė. Šių metų lapkričio 15-ąją jis prisipažino nužudęs Snieguolę, pasakė, kur paslėpė kūną, ir buvo iškart sulaikytas.
          Tyrimo metu kriminalistai išsiaiškino, kad Kalėdų Senis savo pavaldinę nužudė tarp spalio 23 ir 25 dienos. Kalėdų gražuolės žudikas pasakojo, vieną vakarą grįžęs į nuomojamą butą ir radęs Sniegulę neblaivią. Ši pradėjusi jam priekaištauti, bute kėlė erzelį, mėtė daiktus, ne kartą bandė valytis užpakalį vaikučių laiškais Kalėdų Seniui, kuriuose buvo surašyti vaikučių norai. Kuomet girta Kalėdų gražuolė nurimo ir lovoje užmigo, Kalėdų Senis pagriebė kirvį ir juo Snieguolei smogė penkis kartus. Atsipūtė. Tada smogė dar šešis kontrolinius smūgius. Ekspertai vėliau nustatė, kad keturis kartus smogta kirvio ašmenimis, o vieną kartą – pentimi. Vėliau – paeiliui šešis kartus smogta ašmenimis ir pentimi. Tada prakirto pilvą ir ištraukė visas žarnas. Tada, nuplėšęs drabužius atbukusio peilio, adatos ir siūlo pagalba vienoje gražuolės vietoje suformavo beprotišką šypseną. Kalėdų gražuolės kraujyje rasta 1,55 promilės alkoholio.


          Klaidinantys faktai

          Supratęs, kad nužudė savo pavaldinę, Kalėdų Senis pats bandė žudytis – aštriu varvekliu persipjovė ranką ir pilvą, bandė save pasmaugti, tačiau pasitraukti iš gyvenimo jam nepavyko, nes jis yra nemirtingas. Sulaukęs tamsos, kraujuojantis Kalėdų Senis bandė paslėpti kraupaus nusikaltimo pėdsakus – dalį gražuolės žarnų paslėpė maišuose tarp dovanų. Kruviną nužudytosios kūną jis suvyniojo į „Tautos prisikėlimo partijos“ plakatus, kad geriau sugertų kraują ir dar suvyniojo į kilimą. Nuvilko iki artimiausio kanalizacijos šulinio ir įmetė į jį. Tiesa, iš pradžių Kalėdų Senis bandė išsisukinėti ir nurodė neteisingą kūno buvimo vietą – teisėsaugininkai visą naktį vežiojo Kalėdų Senį po miškus. Nei kūno, nei kitų įrodymų nerasta. Tačiau vėliau Kalėdų Senis parodė tikrąją kūno buvimo vietą.
          Tarsi bandydamas pabėgti nuo savęs, į šulinį jis išmetė ir visas nuomojamame bute rastas šeimininkų fotografijas. Ant viršaus jis išpylė devynis kibirus žvyro, užvertė akmenų bei skaldos, įmetė tris plytas ir įbėrė du kastuvus cemento. Apspjovė. Bijodamas, kad kraupią paslaptį įmins sunerimę Snieguolės giminaičiai – išgamos, neūžaugos elfai – Kalėdų Senis stengėsi nepalaikyti su jais ryšio ir juos supainioti, nusiųsdamas paštu į Laplandiją Snieguolės kepenis, apvyniotomis dalimi jos pačios žarnų, sveikinime rašydamas, kad siunčia kiaulienos skerstuvių, linkintis labų dienų ir linksmų Šventų Kalėdų iš Nepriklausomos Lietuvos.


          Elniai Lietuvoje nepakaltinami

          Kalėdų Seniui prisipažinus, kartu buvo sulaikytas ir dvejais metais vyresnis elnias iš jo rogių kinkinio. Kriminalistai išsiaiškino, kad prieš tragediją su elniu turėjęs neleistinų santykių Kalėdų Senis užsitraukė Snieguolės rūstybę, nes tokie santykiai, pasak žuvusios, iškreipiantys Kalėdų dvasią. Snieguolei nepatiko, kad Kalėdų Senis draugauja su dviem metais vyresniu gyvūnu, neva buvo girdėjusi, kad šis serga, vagiliauja. Ne kartą yra sakiusi, kad šis elnias Kalėdų Seniui – ne pora. Taip pat aplinkiniai ne kartą yra girdėję, kaip Snieguolė sakydavo apie Kalėdų Senį – „žilė galvon, velnias uodegon“. Elnias buvo įtariamas padėjęs Kalėdų Seniui paslėpti nusikaltimo pėdsakus, tačiau kaltinamuoju netapo, nes Lietuvoje elniams netaikomas baudžiamasis kodeksas. Tyrėjams elnias aiškino nesupratęs, kodėl senasis draugas jo prašė apmyžti ir tokiu būdu išplauti grindis, myžti ir laižyti, ir tokiu būdu išvalyti iš kilimo dėmes. Elnias sakė nemanąs, kad jo ir Kalėdų Senio santykius galima būtų įvardinti kaip zoofiliją.          Kalėdų Senis – psichiškai nestabilus?

          Pradžioje abejota, ar žudikas gali būti pakaltinamas, nes niekas nuodugniai netyrė Kalėdų Senio psichikos ypatumų. Nepaisant to, jį tyrė psichiatrai. Tačiau medikai patvirtino, kad Kalėdų Senis nusikaltimo metu nesirgo ir savo veiksmus suvokė, todėl gali už juos atsakyti. Taip pat konstatuota, kad po kraupaus nusikaltimo žudikas susirgo depresija, o vėliau šią ligą išsigydė pats, susidėjęs su neaiškios reputacijos dviem metais vyresniu elniu.
          Principingumu garsėjantis prokuroras sakė svarstąs galimybę skųsti, jo manymu, per švelnų teismo nuosprendį ir reikalauti išgamai griežtesnės bausmės. Prokuroras teismo yra prašęs Snieguolę užkapojusiam Kalėdų Seniui ne tik skirti 20 metų kalėjimo, bet ir jį sterilizuoti, nes kaltinamojo santykiai su elniu yra pasišlykštėtini. Manoma, kad bausmę sušvelnino faktas, kad buvo teisiamas Kalėdų Senis. Daugelis žmonių ir dovanų belaukiančių vaikučių sunerimę, kas šiais metais bus su Kalėdomis? Ar jos ateis, ar jų nepaveiks pasaulinė finansinė krizė ir toks kraupus atsitikimas?

          Kalėdų šiemet gali ir nebūti.


© MeKuSa / 2008-2010