Naujienos « Projektai Žurnalas PAR-PARMenininkaiMeno Kūrėjų Sąjunga"MISIJA" / TARPTAUTINIS MENO PROJEKTAS / NIDA (OMEGANIDA), KLAIPĖDA, SALZBURG / 2008

2008m. Rugpjūčio 8 d., 18 val. Klaipėdos dailės parodų rūmuose buvo atidaryta tęstinių meno procesų paroda „Misija“. Menininkai Darius Vaičekauskas, Liudas Andrikis ir Vladas Balsys atvira, drąsia ir provokuojančia pozicija pažvelgė į kosminio meno neištirtosios estetikos juodąsias skyles. Tai ne X failai, tačiau tai ir ne tai, ką jūs iki šiol žinojote apie kosmines Visatos struktūras, antžmogiškų civilizacijų kvestionuojamą egzistavimą, fizikos dėsniais paremtas meninių idėjų kosmologines steigtis ir determinacijas. Pristatomų meno kūrinių kompiliacija – tai tarptautinio projekto „Spacemission – flight into fiction (Kosminė misija – skrydis į fikciją)“ satelitinė paroda. 2008m. Rugsėjo 26 d., projekto kūrybiniai-tiriamieji rezultatai pristatyti Zalcburge, Austrijoje tarptautinėje meno parodoje „Spacemission – flight into fiction“.


TRUMPAI APIE DARIAUS VAIČEKAUSKO FILMĄ "OMEGANIDA. THE LOST EPISODES OF THE TRANSPARENT REALITY":

“Omeganida. The lost episodes of the transparent reality” – tai fantastinis filmas apie dingusią Mėnulio civilizaciją. Pagrindinis filmo veikėjas keliauja iš Klaipėdos į Nidą. Neužilgo jis suvokia, jog kažkokiu būdu jis pateko į permatomą realybę. Jis atsiduria Omeganidoje – keistoje erdvėje, kurioje gyvena dingusios Mėnulio civilizacijos gyventojai. Laikas nuo laiko pagrindinis filmo veikėjas girdi kompiuterio Omega 800 balsą perduodantį įspėjamuosius ar aiškinamuosius Mėnulio civilizacijos pranešimus žmonijai. Praleidęs dvi dienas permatomojoje Omeganidos realybėje, filmo herojus iš jos pasprunka.


TRUMPAI APIE VLADO BALSIO PROCESĄ "PAGROBTAS MENININKAS":

2008m. birželio – liepos mėnesį, tarptautinio meninio projekto metu Nidoje (Lietuva), dingo vienas iš “White club” projekto dalyvių. Liudininkai ir pagrobtasis menininkas V.B. vėliau teigė, kad tai buvo suplanuotas eksperimentas. “Pirmą dieną, po “pokalbio” su atvykusiais į Nidą menininkais, supratau, kad šiame projekte esu tarsi svetimas (kitoks). Jie visi kalbėjo kalba, kurios aš nesupratau. Vakare gavęs iš Johannes koduotą skaitmeninį pranešimą 0.0.4.3.6.5.0.4.3.3.6.3.2 skubiai išvažiavau iš Nidos. Antrą dieną pajutęs įtampą, atsisakiau betkokių fizinių kontaktų su dalyviais ir daugiau projekte nusprendžiau nesirodyti. Tačiau trečią projekto dieną neiškentęs vėl atvykau į miestą. Tačiau susitikti su projekto dalyviais man kažkodėl nepavyko ir aš po kelių valandų išvykau. Projekte sekančias dienas dalyvavau tiesiog fiziškai jame nebūdamas. Dabar aš manau, jog mane galbūt buvo pagrobę ateiviai (1), nors aš jų niekur nemačiau..” – nenoriai pasakojo V.B.

Paaiškinimai:
(1) Ateiviai – pavojingi personažai, egzistuojantys šalia mūsų, tarp mūsų ir mumyse.


PROJEKTO "SPACEMISSION - FLIGHT INTO FICTION" MENININKAI:

Alessa, Liudas Andrikis, Vladas Balsys, Markus Dressler, Stéphane Gilot, Andreas Greiml, Bernhard Gwiggner, Peter Haas, Erik Hable, Andreas Hauch, Markus Hofer, Roland Hochenauer, Eva Heitzinger, Carlos Katastrofsky, Johannes Kubin, Marianne Lang, Marie-Christine Laurel, Klaus Nomi, Robert Neuhauser, Birgit Pleschberger, Wendelin Pressl, Friedrich Rücker, Wolfgang Schäffer, Gerald Schicker, Roland Schüssler, Ohne Titel, Agnes Urthaler, Darius Vaicekausas, Severin Weiser


PARODOS "MISIJA" PLAKATAS / KLAIPĖDA:
PROJEKTO PARTNERIAI:

MeKuSa / Klaipėdos miesto dailės parodų rūmai / White Club / Gytis Skudžinskas

© MeKuSa / 2008-2010